İzolasyon

Teras izolasyonu su yalıtımı için gereklidir. Teras su yalıtımı doğru malzeme ve doğru uygulama detayı ile bağlantılıdır. Geleneksel teras su yalıtımında veya ters çatı sisteminde yapılan su izolasyonunda 25 m2 ara ile mutlaka buhar (havalandırma bacası) monte edilmesi gereklidir.
 

Teras su sızıntısını radikal olarak sona erdirmek, sorunsuz ve görsel açıdan estetik bir terasa sahip olmak firmamızın yapacağı, poliüretan, epoksi vs. gibi ek yeri olmayan su ve buhar geçirimsiz izolasyon malzemeleri ile mümkündür.
 

Poliüretan ve epoksi izolasyon ürünleri teras yapısına göre hareketlenmelerde (dinamik-statik) esneyerek tüm hareketlenmeleri tolere ederek çatlak veya kılcal çatlak oluşmasını önler. Teras su kaçıklarında (su sızıntısı) en önemli detaylardan birisi süzgeçlerdir. (su tahliye giderleri)
 

Bahse konu olan bu süzgeçler genelde eksik veya yanlış detaylandırılmaktadır. Su doğası gereği tembel bir varlıktır. Bu nedenle süzgeç (su tahliye gideri) yırtıkları suyun terastan içeri girdiği (sızdığı) yerlerin başındadır. Gezilebilen teraslarda ek yeri olmayan ve uygulamasını yaptığımız ürünleri ve uygulama şeklini resim galerisinden izleyebilirsiniz. Uygulamasını yaptığımız teras su izolasyon ürünleri yaya trafiğinden etkilenmez. Gezilemeyen teraslarda da ara katman olarak poliüretan, epoksi ürünler su izolasyonu (su yalıtımı) olarak kullanılmaktadır.
 

 

Teknik Özellikler

Teras çatı su yalıtımı, izolasyonu tecrübe gerektiren önemli ve hassas bir iştir. Yapılan harcalamaların boşa gitmemesi ve yağışlı havalarda teras su sızıntısı nedeniyle mağdur olunmaması için firmamızla irtibata geçin. 

Duvar Dibi Baca Kenarı İzolasyonu

Çatılarda, baca, çatı penceresi ve duvar dipleri gibi birleşim noktalarında sorunsuz izolasyon sağlayan sistemlerdir. Sistem temel olarak, alt tarafı bütil malzemesi olan alüminyum bantların yüzeye uygulanması üzerinedir. Bu bantları baskı çıtası ile yüzeye sıkıca tespit ettikten sonra silikon mastikler ile arada kalan kısımlar kapatılır.  

Sistem duvar dibi baca bandı, duvar dibi baskı çıtası, dübel vida ve silikon mastikten oluşmaktadır. Sağlam Metal Havalandırma  olarak firmamız bünyesinde buhar boru izolasyonu, sıcak tank izolasyonu, duvar dibi ve baca kenarı uygulamaları yapılmaktadır.